مسابقات کمربند طلایی ایران درحد و اندازه مسابقات اروپا و ژاپن برگزار شد

پس از سالها آرزوی دیرینه که دیگر داشت به رویایی دست نیافتنی بدل می شد به واقعیت پیوست و دنیای هنرهای رزمی ایران شگفت زده به تماشای بزرگترین رویداد تاریخ ورزش ایران نشست. مسابقاتی که اگر فقط فراموش می کردیم در ایران هستیم گویای رقابتی در حد و اندازه مسابقات حرفه ای اروپا و ژاپن بود. مسابقاتی نظیر مسابقات حرفه ای که در اروپا, آمریکا, استرالیا, هنگ کنگ و ژاپن در بخش کیک بوکسینگ , تای کیک بوکسینگ و MMA برگزار می شود.این مسابقات به همت مردی برگزار شد که سالها در میادین بین المللی تجربه کسب کرده. الحق که باید به برادران آزادیان خسته نباشید گفت, چراکه او توانسته در سایه توجهات الهی و تلاش شبانه روزی در کنار مجموعه پویا و منسجم سبک کنتاکت کاراته بزرگترین رویداد هنرهای رزمی ایران را رقم بزند.

سبک کنتاکت کاراته با داشتن کارنامه ای پربار از سال ۱۳۷۱ تا به حال توانسته با برگزای بیست و یک دوره مسابقات قهرمانی کشور موفق به عنوان یکی از قدیمی ترین سبک ها ی کشورمان که امروزه از آن به نام خانواده ای بزرگ کنتاکت کاراته یاد می کنیم, پله های صعودی گسترش و ترقی را بیش از پیش بپیماید و در راه انگیزه سازی برای جوانان گام های موثری بردارد.

دراین میان دستاوردهای فرامرزی این سبک برکسی پوشیده نیست که به گواه اسناد و مدارک موجود است, کسب عنوان سومی مسابقات جهانی کیک بوکسینگ ۲۰۰۹ اسپانیا آن هم در بین ۴۰ کشور جهان آخرین دستاورد خانواده بزرگ کنتاکت کاراته ایران است که در میان کلکسیون افتخارات این مجموعه درخشش ویژاه ای دارد.

با این تفاسیر توان و جایگاه فنی این سبک در سایه مدیریت برادران آزادیان خود گویای افق روشنی است فرا روی این مجموعه و مدیران آن که به حق شایسته و توانمند هستند.

با برگزاری مسابقات بزرگ نشنال تایتل و اورینتال رولز (K-1 Max) آن هم برای اولین بار در ایران شیهان آزادیان ثابت کرد مرد کارهای بزرگ است و سرانجام موفق این رقابت ها, برگ زرینی بود در دفتر ورزش ایران زمین که به نام این مردان ثبت شد. امید است بابرگزاری رقابت های این چینی امید و انگیزه ای دو چندان در جوانان و قهرمانان پدیدار شود.

شیهان آزادیان آغازگر راهی بود که باید سالها قبل در ایران صورت می پذیرفت. در این راه او با بها دادن به پیشکسوتان و قهرمانانی که سالها از عرصه قهرمانی دور بودند فرصتی فراهم ساخت تا بار دیگر طعم خوش پیروزی را تجربه کنند این مهم از جهات مختلف حائز اهمیت است و در جذب جوانان به سوی سالن های ورزشی بسیار موثر خواهد بود درعین حال شرکت قهرمانان در این رقابت ها باعث می شود تا ضمن داشتن روحیه و تجربه میدانی در حد و اندازه رقابت های اروپایی و ژاپنی آمادگی لازم جهت حضور در رویدادهای بین المللی و جهانی را کسب کنند.

امید است مسوولین ورزش ایران نگاهی ویژه به این مقوله داشته باشند و این نکته را از ذهن دور ندارند که هنرهای رزمی رفابتی انفرادی است که رنکینگ مدال های آن در بازی های مختلف آسیایی و جهانی با رنکینگ دیگر رشته های تیمی تفاوتی ندارد و از نظر هزینه آماده سازی کمترین هزینه ها را شامل می شود. امیدواریم راهی که آغازگر آن برادران آزادیان بود تداوم یابد و هنرهای رزمی با رنسانسی دیرهنگام از لاک منزوی شدن خارج شود.

boxing-1

boxing-2

گزارش بزرگترین رخداد سال ورزشهای رزمی

مسابقات هشت نفره اورینتال رولز (K-1 Max) در روز جمعه ۱۷ مهرماه ۱۳۸۸ به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش در سالن قیانوری تهران درحالی آغاز شد که گویا قراراست رقابتی جهانی و بین المللی در این مجموعه برگزار شود هرچند نبود سالن مناسب برای برگزاری چنین رقابتی یکی از دردهای دیرینه هنرهای رزمی ایران است اما برگزا کنندگان امر با دقتی وصف ناشدنی و هزینه های بالا فضایی فراهم ساخته بودند تا بزرگترین رخداد سال رقم زده شود. این مسابقات با کلام ا… مجید و نواخته شدن سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. در ابتدای مسابقات تمامی قهرمانان با لباس متحدالشکل و کامل بر روی جایگاه ویژه رفتند و پس از آن شیهان عسگر آزادیان بنیانگذار و رئیس سبک کنتاکت کاراته کیک بوکسینگ ایران (نماینده انحصاری فدراسیون جهانی کنتاکت کاراتهECKA انگلستان در آسیا و فدراسیون جهانی کیک بوکسینگ WPKA یونان در ایران) طی سخنرانی خود حضور میهمانان از جمله اساتید, مقامات کشوری و لشگری را به سالن اولین دوره مسابقات نشنال تایتل و اورینتال رولز (K-1 Max) گرامی داشت و اعلام کرد برای اولین بار با تلاش شیهان جواد آزادیان شاهد برگزاری این مسابقات هستیم. وی ضمن ابراز خوشنودی از این امر تصریح کرد این مسابقات گام بزرگی در عرصه هنرهای رزمی ایران است و نتایج آن تاثیر شگفتی در ورزش ایران زمین خواهد داشت و ضمن یادآوری منش پهلوانی برای قهرمانان آرزوی برگزاری رقابتی سالم و دوستانه را برای تمام شرکت کنندگان داشت. او این مسابقات را به مناسبت سالروز تربیت بدنی و ورزش به کلیه ورزشکاران ایران هدیه داد.

شیهان جواد آزادیان : روحیه جوانمردی یادتان نرود

برگزارکننده بزرگترین رویداد ورزشی ایران پس از خیرمقدم گویی از تمام شرکت کنندگان خواست تا روحیه جوانمردی را فراموش نکنند و با آرزوی موفقیت برای تمام بازیکنان به صحبت هایش پایان داد.

شیهان جواد آزادیان در کنار فهرمانان
شیهان جواد آزادیان در کنار فهرمانان

سعید افتخاریان با افتخار قهرمان اورینتال رولز (K-1 Max) شد

در رقابتهای هشت نفره اورینتال رولز (k-1 Max) سعید افتخاریان توانست با اقتدار کمربند طلایی این رقابت ها را برکمر ببندد تا به عنوان شایسته ترین مبارز در بزگترین رویداد تاریخ ورزش ایران شناخته شود. مرد آهنین رقابت های هشت نفره ۳۰ سال دارد و هنوزهم در میادین بزرگ جهانی جایی برای عرض اندام برای او محفوظ است. او برخواسته از منطقه شهرری تهران و دارای ۲۰ دوره قهرمانی کشور, قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۰۹ اسپانیا و نایب قهرمانی ۲۰۰۸ قبرس می باشد. ۱۶ سال سابقه فعالیت در هنرهای رزمی باعث شد تا تجربه او کار خودش را بکند و بتواند در یک بازی کاملا تکنیکی و زیبا برحریف فائق آید. حریفش نیز از آمادگی بسیار خوبی برخوردار بود, که این مسئله خود بر حساسیت بازی افزوده بود به نحوی که میهمانان ویژه جایگاه خود را ترک کرده و به کنار رینگ آمده بودند تا ببینند که برنده کمربند طلایی و یک هزار دلار جایزه این رقابت ها چه کسی خواهد بود.

سعید افتخاریان با افتخار قهرمان اورینتال رولز (K-1 Max) شد
سعید افتخاریان با افتخار قهرمان اورینتال رولز (K-1 Max) شد

فینال مسابقات اورینتال رولز (K-1 Max) دست کمی از مسابقات K-1 Max توکیو نداشت.

حمید رضا محمدپور لقب فایتر تکنیکی و مرد ۲۰۰ دلاری این رقابت ها را به خود اختصاص داد و درکمال تواضع از این که برنده این مسابقات نشد ناراحت نشده و حریفش را آماده تر از خود دانست.

حمید رضا محمدپور
حمید رضا محمدپور

دراینجا این نکته حائز اهمیت است که حریف اول سعید افتخاریان, علی مریدی از خوزستان بود. او علی رغم آمادگی لازم و کافی برای شرکت در این رقابت بزرگ به علت آسیب دیدگی یک روز پیش از مسابقات از حضور در این مسابقات بازماند. اما نگاه فراتر از دقت شیهان آزادیان همراه با اعمال تمام قوانین بین الملی مسابقات هشت نفره باعث شد تا طبق قوانین نفر آماده ای برای جایگزینی شرکت کنندگان وجود داشته باشد, این شخص کسی نبود جز احد رجبی قهرمان خوش نام موی تای ایران که با اجرای تکنیک های زیبا و مبارزه جذاب خود در مقابل قهرمان کیک بوکسینگ جهان یکی از زیباترین بازیهای این دوره از رقابتها را به خود اختصاص داد.

boxing-6

قهرمانان بخش نشنال تایتل به شرح ذیل می باشند

۵۳- کیلوگرم : مهدی میان محله
۵۵- کیلو گرم : بهروز اسماعیلی
۵۷- کیلوگرم : مجتبی ابراهیمی
۶۱- کیلوگرم : سعید باباعلی
۶۵- کیلوگرم : فرشاد رحمانی
۶۷- کیلوگرم : وحید توکلی (جدول B)
۶۷- کیلوگرم : حمزه مرادیان (جدول A)
۷۰- کیلوگرم : سیدعلی موسوی
۷۵- کیلوگرم : امید آزادیان (جدول A)
۷۵- کیلوگرم : ابوالفضل بهاری نیا (جدول B)
۸۲- کیلوگرم : محسن صفری (جدول A)
۸۲- کیلوگرم : مهدی قلی زاده (جدول B)
۹۱+ کیلوگرم : حمیدرضا فرهمند (جدول A)
۹۱+ کیلوگرم : سعید علی محمدی (جدول B)
۹۱+ کیلوگرم : مجتبی آزادیان (جدول C)

مهندس نوحی رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی میهمان ویژه مسابقات

محمد نوحی رئیس فدارسیون ورزش های رزمی پس از اهداء کمربند طلایی یکی از فایترها در جمع حاضرین در بزرگترین رویداد ورزش های رزمی سال, ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین و قهرمانان گفت: برادران آزادیان از نظر فنی شناخته شده هستند, ما در حال حاضر شاهد رشد و شکوفایی سبک های فدراسیون ورزش های رزمی هستیم که نتیجه فعالیت اساتید و سبک هایی این چنینی احیا شدن پیشکسوتان و کسب مدال های زرین برای مجموعه فدراسیون در میادین مختلف جهانی است. همانطور که دیدید دو عزیز پیشکسوت ما در این مبارزه با شایستگی تمام رقابت کردند این امر برای ما یک پیام دارد و آن این است که فکر نکنیم پیر شدیم. و از شیهان عسگر آزادیان و شیهان جواد آزادیان به خاطر برگزاری چنین مسابقاتی تقدیر و تشکر دارم. وی در خاتمه گفت: آقای سعیدلو از جمله مدیرانی است که به همه ورزش ها , علی الخصوص ورزش های رزمی اهمیت می دهد و امیدواریم ورزش های رزمی روزی به جایگاه اصلی خود در ورزش دست یابد.

مهندس نوحی رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی میهمان ویژه مسابقات
مهندس نوحی رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی میهمان ویژه مسابقات

کادر اجرایی بزرگترین رقابت سال هنرهای رزمی

این رقابت ها با همفکری و همکاری این عزیزان در سایه تلاش شبانه روزی در چند ماه گذشته به واقعیت پیوست. آقایان شیهان نادر شیخ سیردانی نایب رئیس سبک, شیهان اسماعیل همرنگ مسوول کمیته داوران, جواد شعبانی مسوول روابط عمومی سبک, حامد متین فر دبیر کمیته مسابقات کمربند طلایی, علی سال افزون مجری توانمند مسابقات, محمودرضا افتخاری, مهدی ثیابی, علی زعفرانچی, علی جیلانی و مسعود توفیقی.

کادر داوری مهمترین رویداد سال ورزشهای رزمی

برای قضاوت در این مسابقات داوران پیش از مسابقات کمربند طلایی در استاژ داوری نشنال تایتل و اورینتال رولز (K-1 MAX) زیرنظر مستقیم داور درجه یک جهانی کیک بوکسینگ شیهان جواد آزادیان شرکت داشتند.اسامی داوران مسابقات به شرح ذیل می باشد:

شیهان اسماعیل همرنگ رئیس کمیته داوران, به همراه دیگر داوران آقایان کامبیز ضابتیان, محسن صارمی, داوود همرنگ, حسن محمدلو, محمدعلی اکبری, محمد خرمی, حبیب ملکان, سیدمحسن موسوی, محسن حنفی, محمدرضا جعفری و داوران میهمان آقایان بهرام جودری, رزاق جعفری, علیرضا سپهرنیا, علی طاهری و فرشید شهبازی.

boxing-9

boxing-10

در پایان مسابقات از سوی مسوولین برگزاری مسابقات به واسطه اجرای دقیق کلیه قوانین و مقررات براساس قوانین جهانی, بهترین داوران مسابقات به شرح ذیل انتخاب شدند:

داوری داخل رینگ نشنال تایتل : شیهان رزاق جعفری از سبک SKF

داوری داخل رینگ اورینتال رولز (K-1 MAX) : استاد بهرام جودری رئیس کمیته داوران فدراسیون ورزش های رزمی

داور کنار رینگ : استاد علی شیرازی از سبک کنتاکت کاراته

قضاوت عادلانه داوران یکی از مزیت های این رقابت بزرگ بود که در پایان به هر یک از داوران حکم شرکت در مسابقات اهدا شد.

کاظم عبادی در بیمارستان و جاماندن از یک بازی حساس

عبادی یکی از قهرمانان کیک بوکسینگ کشورمان که قرار بود در مقابل قادر میرشمسی بازی کند, به واسطه بیماری دخترش و اجبار به حضور او در بیمارستان نتوانست در موعد مقرر در سالن مسابقات حاضر شود و به همین علت این بازی انجام نشد و قرار شد این بازی در آینده در اصفهان صورت پذیرد. سلامتی فرزند او را از خداون منان خواهانیم .

دکتر محسن احمدی دبیر فدراسیون ورزشهای رزمی دیگر میهمان ویژه مسابقات

وی تاکید کرد کار بزرگی توسط سبک کنتاکت کاراته صورت گرفته و به تنهایی مسابقات باشکوهی را برگزار کرده اند از این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

boxing-11

پخش مسابقات از شبکه جهانی

رقابت های فوق از طریق شبکه جهانی جام جم پخش می شود که باید از این حرکت صدا و سیما تقدیر کرد.

پوشش خبری وسیع توسط نشریات معتبر ورزشی در سراسر کشور

نشریات ورزشی رزم آور, عصر ورزش, جسم و جان, جوانه امروز, بشیر و قهرمان با انتشار اخبار به همراه عکسهای بسیار حرفه ای و زیبای خود از این مسابقات پوشش خبری بسیار مطلوبی را برای عموم فراهم نمودند. که جهت مطالعه این گزارشات می توانید به شماره های مربوط به تاریخ های ۲۱ , ۲۲ و ۲۳ مهرماه ۱۳۸۸ مراجعه نمائید.

نمایش نوجوانان کنتاکت کاراته

در خلال مسابقات نوجوانان کنتاکت کاراته در حرکتی نو به اجرای نمایش پرداختند که جذابیت آن باعث شد تا سالن ورزشی قیانوری که مملو از جمعیت مشتاق بود یکپارچه آنها را تشویق کند.

boxing-12

boxing-13

PNC حامی ورزشکاران

شرکت مکمل های غذایی PNC که حامی این رقابت ها هم بود در خلال این مسابقات حضوری مستمر داشت. باشد تا شرکت های مرتبط با ورزش در مسابقات مختلف حضور پیدا کنند و با حضور این شرکت ها رونقی برای قهرمانان و مربیان آنان بوجود آید.

boxing-14

اهدای اولین کمربند طلایی رسمی در ایران توسط دکتر غفوری فرد

یکی از کسانی که حضورش در این رقابت ها گرمی خاصی به سالن مسابقات بخشید دکتر غفوری فرد بود که اولین کمربند طلایی رسمی کیک بوکسینگ به دست اوبسته شد. رئیس سابق سازمان تربیت بدنی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مسابقاتی در این حد و اندازه به برادران آزادیان تبریک گفت. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین برگزای چنین رقابت هایی را در جذب جوانان به سوی فضاهای سالم ورزشی بسیار موثر دانست و انگیزه سازی در جوانان را از ضروریات جامعه ورزش ایران خواند.

boxing-15

boxing-16

boxing-17

میهمانان ویژه این دوره از رقابت ها

در اینجا جادارد از کلیه میمانان ویژه , اساتید, قهرمانان و خانواده ها که در این مسابقات حضور داشتند تشکر و قدردانی شود. علی الخصوص از میهمانان ویژه جناب آقای مهندس نوحی (رئیس فدراسیون ورزش های رزمی), دکتر احمدی (دبیر فدراسیون رزمی), دکتر حمیدرضا مقدم (رئیس هیئت ورزشهای رزمی استان تهران), جناب آقای نیک روش (نایب رئیس هیئت رزمی تهران), آقای ناصر نیک روش (دبیر هیئت رزمی استان تهران), استاد محمد طهماسبی (رئیس کمیته فنی فدراسیون رزمی), استاد علی مهین ترابی (سرمربی تیم ملی موی تای), استاد جعفری(پیشکسوت پانکراشن ایران), استاد ستار خویی (مربی بدنساز تیم های ملی), استاد جلال معتمدی (مربی تیم ملی موی تای), شیهان علیرضا نبی پور(نماینده انجمن هنرهای رزمی اروپا در ایران), جعفر احمدی (عضو تیم ملی ووینام), حاج آقا طوسی (حراست فدراسیون رزمی), استاد پرویز مرادی (سرپرست تیم های ملی فدراسیون رزمی), دکتر محسن آشوری (دبیر اسبق فدراسیون کاراته), شیهان حسین لطیفی (رئیس کمیته پیش کسوتان کاراته کشور), آقای علیرضا نیکبخت واحدی (ملی پوش اسبق فوتبال کشور), آقای حسین اجاقی (دیگر قهرمان ملی کشور), شیهان رضا آذوغ (رئیس سبک و پیشکسوت کیوکوشین کاراته ایران), شیهان خوشی (رئیس سبک کیوکوشین کاراته ایران), آقای مجید احمدی (قهرمان پرورش اندام و مدیر روابط عمومی پرورش اندام استان تهران), آقای فیروز سلیمانی (قهرمان سنگین وزن پرورش اندام کشور و هنرپیشه سینما), استاد صابر نوحی (رئیس شوت بوکسینگ کاراته ایران), آقای ناصر کیانی (نماینده K-1 در ایران)و دیگر قهرمانان ملی کشورمان از تیم های موی تای, کیک بوکس, ووینام, تکواندو, کاراته, بوکس, جودو, پانکراشن, قویترین مردان ایران و دیگر میهمانان ویژه لشکری و کشوری سردار پناهی آذر از ناجا, سرهنگ غلام حسین متین فر رئیس فوریتهای پلیسی ۱۱۰ ناجا, سرهنگ محمدعلی صفایی, سرهنگ پاسدار ماشاءاله سپهوند, سرهنگ پاسدار حسین حسن زاده, آقای محمد ابراهیمی بخشدار خاور شهر, حاج آقا بلوریان (مدیرعامل شرکت رزمی کاران ایران), استاد افشین چگینی(رئیس هیئت رزمی استان قزوین)

از حضور کلیه این عزیزان سپاسگزاریم.
روابط عمومی سبک کنتاکت کاراته کیک بوکسینگ ایران

مطلب پیشنهادی

اوزان مسابقات قهرمانی WPKA کشور

اوزان مسابقات قهرمانیWPKA کشور نونهالان سنین ۹ تا ۱۳ سال در استایل های سمی کنتاکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com