قوانین مسابقات

شرایط و ضوابط شرکت تیم‎ها در مسابقات کشوری WPKA

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی کیک بوکسینگ کشور به تمامی اعضا خود خیر مقدم عرض نموده و حضور سبزتان را همچون سالهای گذشته ارج می نهیم و امیدواریم با قهرمانان فنی و با اخلاق خود پا به حضور در این رویداد مهم سال گذاشته باشید.

قوانین:

۱- مربی و سرپرست تیم مسئول مستقیم رفتار ورزشکار(والدین و همراهان) بوده و هر گونه رفتار ناشایست و خارج از عرف ورزشکار( والدین و همراهان) باعث برخورد قانونی با کل تیم خواهد شد و هیچ ورزشکاری فردی توبیخ نخواهد شد و چنانچه ورزشکاران آن تیم حکم و مدالی نیز دریافت نموده باشند امکان ابطال آن مقام و عدم محاسبه در نتیجه مسابقات از سوی حراست و کمیته مسابقات کیک بوکسینگ کشور وجود خواهد داشت.

۲- دریافت شناسنامه WPKA جهت حضور در مسابقات و یا هر رویداد رسمی  کیک بوکسینگ الزامی بوده و بدون شناسنامه ورزشی هیچ ورزشکاری حق شرکت در رویدادهای این ورزش را ندارد.

۳- پس از اعلام نام ورزشکار هر دقیقه تاخیر وی یا حاضر شدن بدون تجهیزات استاندارد باعث اخطار (کارت زرد) و در نتیجه پس از ۳ دقیقه چنانچه ورزشکار نتواند خود را آماده نماید کارت قرمز گرفته حذف خواهد شد.

با توجه به پخش تلویزیون لباس و یونیفرم WPKA از اهمیت خاصی برخوردار است و می بایست ورزشکاران از این لباس استفاده کنن.  مسابقه سمی کنتاکت و لایت کنتاکت در تاتامی طی یک راند دو دقیقه ای اجرا میشود و استیل رینگ طی سه راند با مدت زمان یک و با توجه به پخش تلویزیون نیم دقیقه و با فاصله ۳۰ ثانیه استراحت بین راندها اجرا می شود.

هر اخطار با کارت زرد نشان داده می شود و اخطار سوم کارت قرمز و دیسکالیفه شدن ورزشکار را به دنبال خواهد داشت.

۴- هر تیم باید دارای ۳ فرد اجرایی باشد که تمامی این افراد دارای کارت شناسایی (عکس دار) و لباس مناسب ورزشی باشند و در صورت عدم ارائه کارت شناسایی ورزشی از ورود این افراد به سالن جلوگیری میشود.این سه فرد عبارتند از: ۱-سرپرست     ۲- مربی          ۳- داور

۵- احترام به مربیان ارشد:تمامی شرکت کنندگان ,ورزشکاران,مربیان,داوران و… موظف به رعایت موظف به رعایت احترام به درجات بالات WPKA میباشند و چنانچه بی حرمتی از سوی ورزشکاری دیده شود منجر به لغو عضویت ورزشکار میشود.

۶-  نمایندگان و مربیان تا ده روز قبل از مسابقات لیست (فرم مسابقات ) کامل ورزشکاران خود را به همراه ۱ قطعه عکس پرسنلی و کپی کارت ملی و شناسنامه ورزشکار به کمیته مسابقات ارائه نمایند. مسئولیت عدم دریافت مدارک پس از این تاریخ به عهده مربی بوده و مسئولین برگزاری مسابقه هیچ مسئولیتی در قبال تاخیر در ارائه لیست تیم ها ندارند.

۷- حضور مربیان و سرپرستان تیم به همراه کلیه فایتر ها با لباس ورزشی راس ساعت ۸ صبح در سالن مسابقات الزامی می باشد,مربیان محترم توجه داشته باشند که مسابقات هرروز در تمامی استایل ها (استایل های رینگ و تاتامی) برگزار می گردد و چنانچه تغییری ایجاد شود از قبل اعلام می گردد.

مربیان و نمایندگان استانها جهت رزرو خوابگاه و تهیه غذا هر چه سریعتر با آقای بهزاد همرنگ با شماره ۰۹۱۲۲۴۰۱۹۸۴ تماس حاصل نمایند , هزینه شرکت در مسابقات بدون ناهار محاسبه میگردد و چنانچه تغییری ایجاد شود از قبل اعلام می گردد.

۸- مربیان و نمایندگان استانها جهت رزرو خوابگاه و تهیه غذا هرچه سریعتر تماس حاصل نمایند،هزینه شرکت در مسابقات بدون نهار محاسبه می گرددو چنانچه تغییری ایجاد شود از قبل اعلام میگردد.

۹- وزن کشی: در دو روز سه شنبه مورخ ۹/۱۱/۹۷ وزن کشی بانوان و چهارشنبه مورخ ۱۰/۱۱/۹۷ وزن کشی آقایان ساعت ۱۰ صبح الی ۱۶ در مرکز اموزش سبک کیک بوکسینگ کشور انجام میگردد و چنانچه ورزشکاری روی وزن ارائه شده نباشد از جدول مسابقات حذف میگردد.  زیرا دیگر زمان کافی برای ورود به جدول جدید نخواهیم داشت.سیستم قرعه کشی تماما توسط کامپیوتر انجام میشود و جدول قابل تغییر توسط افراد نیست .

توجه:مربیان محترم دقیقا وزن ورزشکار را در فرم وارد نمایند برای مثال ۳۰۰/۵۰ کیلوگرم و یا ۲۰۰/۶۲ کیلوگرم در فرم قید شود  و از عباراتی مانند ۵۰- کیلوگرم یا ۶۵- کیلوگرم استفاده نکنند.لازم به توضیح است که هیچ ارفاقی در اوزان اعمال نمیشود و قرعه کشی جداول توسط کامپیوتر انجام میشود. ورزشکار می بایست حداقل ۱۰۰ گرم از جدول اعلامی کمتر باشد برای مثال جدول ۶۵- کیلوگرم حداکثر وزن ۹۰۰/۶۴ و حداقل ۶۰ کیلوگرم می باشد. (قوانین آماتوری WPKA )

۱۰- ورود به سالن مسابقات: تنها ورزشکار و یک مربی می تواند رایگان وارد سالن مسابقات گردد و مابقی همراهان و والدین ورزشکاران می بایست بلیط ورودی خریداری نموده و تماشاچیان نیز با بلیط وارد سالن مسابقات شوند.(ورزشکار به کسی اطلاق میشود که نامش در جدول مسابقات باشد و دارای شناسنامه ورزشی باشد.)

۱۱- لازم است مربیان و سرپرستان تیمها  یک هفته قبل از مسابقات جلسات توجیهی  برای ورزشکار و شرکت کنندگان در مسابقه برگزار نموده و پدر و مادر ورزشکار را با قوانین مسابقات آشنا نمایند. (همچنین از ولی ورزشکاران رضایت نامه رسمی دریافت نمایند) و ورزشکار توجیه شود که ادب و احترام اصلی ترین قانون WPKA  می باشد و ورزشکار موظف به پذیرش رای داور بدون چون و چرا می باشد.

توجه: داشتن کارت بیمه ورزشی که حداقل یک هفته قبل از روز مسابقه صادر شده باشد و شناسنامه ورزشی WPKA برای ورزشکاران اجباری بوده  و چنانچه ورزشکاری هنگام مسابقه از ارائه این مدارک به میز سوپروایزر خودداری نماید از مسابقه وی جلوگیری بعمل آمده و حریف وی بدون مسابقه برنده و به مرحله بعد می رود.

مربیان و سرپرستان تیم ها توجه داشته باشند که در طول مسابقات کمیته حراست به طور نامحسوس ناظر بر رفتار مربیان,داوران و کلیه دست اندرکاران اجرایی در سالن هستند و کلیه تخلفات ثبت و بعد از مسابقات به طور جدی پیگیری خواهد شد.

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کیک بوکسینگ به هیچ عنوان از چهارچوب اجرا قوانین  فدراسیون جهانی WPKA  خارج نمیشود و تمامی ورزشکاران و شرکت کنندگان ملزم به رعایت قوانین کیک بوکسینگ می باشند.

قوانین ذکر شده را با دقت مطالعه نمودم و رعایت می نمایم.

 

نام و نام خانوادگی مربی:                          تاریخ:                         امضا:

 

کمیته مسابقات WPKA ایران

دانلود قوانین فوق بصورت فایل PDF 

Powered by themekiller.com