قوانین مسابقات

شرایط و ضوابط شرکت تیم‎ها در مسابقات کشوری WPKA

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی کیک بوکسینگ کشور به تمامی اعضا خود خیر مقدم عرض نموده و حضور سبز آنها را همچون سالهای گذشته ارج می نهیم و امیدواریم با قهرمانان فنی وبا اخلاق خود پا به حضور دراین رویداد مهم سال گذاشته باشید .

قوانین:

۱- مربی و سرپرست تیم مسئول مستقیم رفتار ورزشکار (والدین و همراهان )بوده و هرگونه رفتار ناشایست و خارج از عرف ورزشکار (والدین وهمراهان)باعث برخورد قانونی با کل تیم خواهد گردیدو هیچ ورزشکاری فردی توبیخ نخواهد شد و چنانچه ورزشکاران آن تیم حکم و مدالی نیز دریافت نموده باشند امکان ابطال آن مقام و عدم محاسبه در نتیجه مسابقات از سوی حراست و کمیته بازرسی کیک بوکسینگ کشور وجود خواهد داشت.

۲- دریافت شناسنامهWPKA جهت حضور در مسابقات و یا هر رویداد رسمی کیک بوکسینگ اجباری بوده و بدون شناسنامه ورزشی هیچ ورزشکاری حق شرکت در رویدادهای این ورزش را ندارد.

۳- چنانچه اسم ورزشکاری خوانده شود جهت حضور درتاتامی و یا رینگ و وی از قبل آماده نباشد و یا تجهیزات استاندارد نداشته باشد یک دقیقه اول یک کارت زرد ،یک دقیقه دوم کارت زردو ۱یک دقیقه سوم کارت قرمز گرفته و از دور مسابقات حذف میگردد.

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کیک بوکسینگ به هیچ عنوان در اجرای قوانین کوتاه نیامده و تمامی ورزشکاران شرکت کننده ملزم به رعایت قوانین کیک بوکسینگ می باشند ،پس از اعلام نام ورزشکارهر دقیقه تاخیر وی یا حاضر شدن بدون تجهیزات استاندارد باعث اخطار و در نتیجه پس از ۳ دقیقه چنانچه ورزشکارنتواند خود را آماده نماید حذف خواهد شد.

با توجه به پخش تلویزیون:

لباس و یونیفرم WPKA از اهمیت خاصی برخوردار است و حدالمکان ورزشکاران از این لباس استفاده کنند.در تاتامی یک راند ۲دقیقه ای برای سمی کنتاکت و لایت کنتاکت گرفته می شود و در رینگ ۳راند ۵/۱دقیقه که بین هرراند ۳۰ ثانیه استراحت می باشد .قوانین تماماً قوانین فدراسیون جهانی WPKA می باشد.هر اخطار که با کارت زرد نشان داده می شود و اخطار سوم کارت قرمز و دیسکالیفه شدن ورزشکار را به دنبال خواهد داشت.

۴- هرتیم باید دارای ۴ فرد اجرایی باشد که تمامی این افراد دارای کارت شناسایی (عکس دار)و لباس مناسب ورزشی باشندو در صورت عدم ارائه کارت شناسایی ورزشی از ورود این افراد به سالن جلوگیری می شود. این ۴ فرد عبارتند از :
A- مربی B- سرپرست، کوچ C- داور D- عکاس

۵- احترام به مربیان ارشد:کلیه مسئولین برگزاری ،کلیه پرسنل اجرایی در سالن مسابقات با همکاری کامل با گروه حراست و احترام به قوانین سبک کیک بوکسینگ وظیفه کلیه ورزشکاران و قهرمانان این سبک می باشد.

۶- نمایندگان و مربیان محترم تا ۱۰ روز قبل ازمسابقات لیست (فرم مسابقات )کامل ورزشکاران خود را به همراه ۲ قطعه عکس پرسنلی و کپی کارت ملی و شناسنامه ورزشکار به کمیته مسابقات ارائه نمایند.مسئولیت عدم دریافت مدارک پس از این تاریخ به عهده مربی بوده و مسئولین برگزاری مسابقه هیچ مسئولیتی در قبال تاخیر در ارائه لیست تیم ها ندارند.

۷- حضور مربیان وسرپرستان تیم به همراه کلیه فایتر ها با لباس ورزشی راس ساعت ۸ صبح در سالن مسابقات الزامی می باشد،مربیان محترم توجه داشته باشند که مسابقات هر روز در تمامی استایل ها (استایل های رینگ و تاتامی )برگزار می گرددو چنانچه تغییری ایجاد شود از قبل اعلام میگردد.

۸- مربیان و نمایندگان استانها جهت رزرو خوابگاه و تهیه غذا هرچه سریعتر تماس حاصل نمایند،هزینه شرکت در مسابقات بدون نهار محاسبه می گرددو چنانچه تغییری ایجاد شود از قبل اعلام میگردد.

۹- وزن کشی :یک روز قبل از ساعت ۱۰صبح الی ۱۶ در مرکزآموزش سبک کیک بوکسینگ کشور وزن کشی انجام میگرددوچنانچه ورزشکاری روی وزن ارائه شده نباشد از جدول مسابقات حذف میگردد.زیرا دیگر زمان کافی برای ورود به جدول جدید نخواهیم داشت.

توجه: مربیان محترم دقیقاًوزن ورزشکار را در فرم وارد نمایند و از عباراتی مانند ۵۰-کیلو گرم یا ۶۵-کیلوگرم استفاده ننمایند و دقیقاًوزن ورزشکار را بنویسند مثلاً۳۰۰/۵۰گرم یا ۲۰۰/۶۲گرم .لازم به توضیح است که هیچ ارفاقی در اوزان اعمال نمیگردد و قرعه کشی جداول توسط کامپیوتر انجام میشود.ورزشکارمی بایست حداقل۱۰۰گرم از جدول اعلامی کمترباشدمثلاًجدول۶۵-کیلوگرم حداکثروزن ۹۰۰/۶۴و حداقل۶۰ کیلوگرم می باشد.

۱۰- ورود به سالن مسابقات : تنها ورزشکار و یک مربی می توند رایگان وارد سالن مسابقات گرددو مابقی همراهان و والدین ورزشکاران می بایست بلیط ورودی خریداری نموده و تماشاچیان نیز با بلیط وارد سالن مسابقات شوند.(ورزشکار به کسی اطلاق میشود که نامش در جدول مسابقات باشد و دارای شناسنامه ورزشی باشد.)

۱۱- لازم است مربیان و سرپرستان تیم ها یک هفته قبل از مسابقات جلسه توجیهی برای ورزشکار و شرکت کنندگان در مسابقه برگزار نموده و ولی وی را باقوانین مسابقات آشنا نمایند.(همچنین از ولی ورزشکاران رضایت نامه رسمی دریافت نمایند.)

توجه :داشتن کارت بیمه ورزشی که حداقل یک هفته قبل از روز مسابقه صادر شده باشد و شناسنامه ورزشی WPKA برای ورزشکاران اجباری بوده و چنانچه ورزشکاری هنگام مسابقه از ارائه این مدارک به میز سوپروایزر خودداری نماید از مسابقه وی جلوگیری بعمل آمده و حریف وی بدون مسابقه برنده و به مرحله بعد می رود .
مربیان و سرپرستان تیم ها توجه داشته باشند که در طول مسابقات کمیته حراست به طور نامحسوس ناظر بر رفتار مربیان،داوران و کلیه دست اندرکاران اجرایی در سالن هستند و کلیه تخلفات ثبت و بعداز مسابقات به طور جدی پیگیری خواهد شد.

کمیته مسابقات WPKA ایران

دانلود قوانین فوق بصورت فایل PDF 

Powered by themekiller.com